Druk cyfrowy czy offsetowy?

Decydując się na konkretną drukarnię oprócz tego, że musimy stworzyć odpowiedni plik graficzny, który będzie wydrukowany, to dodatkowo musimy dokładnie określić, czy chcemy wydrukować druk offsetowy, czy cyfrowy. Dobrze jest na początek wybrać druk cyfrowy, który umożliwia nam drukowanie jednego materiału, aby sprawdzić, czy będzie on odpowiadał naszym potrzebom.

Wysoka jakość druku offsetowego

drukarnia offsetowa poznańKiedy wahamy się pomiędzy drukiem cyfrowym a offsetowym to najlepszym rozwiązaniem jest druk offsetowy. Mimo iż będzie on droższy, to jednak jak najbardziej opłacalny przy masowym druku tego samego projektu. Pracownik drukarni będzie dopytywał się o ilość egzemplarzy, które chcemy wydrukować, a także, w jakim mają być formacie oraz czy trzeba dokonać uszlachetnienia. Musimy więc znać wszystkie odpowiedzi na te pytania, aby dokonać właściwego wyboru. Najwyższą jakość wydruku gwarantuje nam tylko i wyłącznie drukarnia offsetowa Poznań jest miastem, gdzie możemy zlecić drukowanie ulotek oraz plakatów, a także wizytówek lub zaproszeń na wesele. Musimy dokładnie określić czy potrzebujemy szybkiego czasu realizacji projektu i chcemy mieć drugi już natychmiast na drugi dzień, czy też zdecydujemy się na technologię offsetową, aby poczekać na zdecydowanie lepszą jakość wydruku. Do ceny wydruku musimy również doliczyć grubość papieru, ponieważ mamy różne rodzaje papieru do wydruków. Im grubszy papiery wybierzemy, to tym większą cenę będziemy musieli za niego zapłacić.

Zawsze, gdy decydujemy się na drukowanie małych projektów, takich jak ulotki czy wizytówki to dobrze jest wybrać druk cyfrowy. Natomiast w przypadku gdy zależy nam na wysokiej jakości druku książek albo gazet to najlepiej zdecydować się na druk offsetowy, który pozwoli nam uzyskać duże oszczędności, a dodatkowo maszyny pracują przez 24 godzin na dobę, więc będziemy mogli liczyć na szybką realizację projektu.