ekspozytory

Droższe znaczy lepsze? O ekspozytorach

Kierowanie fabryką produkującą metalowe elementy wyposażenia to nie lada wyzwanie. Naszymi klientami są zwykle kierownicy sklepów i marketów, a ci są niezwykle wymagający.

Ekspozytory są ładne ale drogie

ekspozytoryOczekują cen niższych niż w najbardziej podłych chińskich fabrykach, przy jednoczesnej jakości i wytrzymałości godnych niemieckich rzemieślników. Dla mnie to wręcz absurd. Zrozumiałe jest, że gdy przychodzi wielka korporacja i składa zamówienie na wyposażenie do stu sklepów to jak najbardziej mogę udzielić rabatu, ale dlaczego miałbym się starać dla jednego klienta który dziś coś kupi, i nie wróci do mnie przez kolejne dwadzieścia pięć lat? Gdzieś w głębi zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli produkowałbym wyposażenie rozlatujące się po paru miesiącach, ruch w biznesie byłby znacznie większy. Niestety nie mam serca produkować czegoś takiego. Z dziada pradziada wszyscy w mojej rodzinie wszystko co robili, robili tak, by było możliwie jak najlepsze. Ostatnio wprowadziłem do oferty nowe ekspozytory, które w ogóle się nie sprzedają, mimo że są ładne i wytrzymałe. Dlaczego? Ponieważ cena jest za wysoko w porównaniu do wyrobów chińskich. Zresztą nie tylko tego się to tyczy. Ludzie nie myślą o tym, że ich tanie stojaki na ulotki rozlecą się za cztery miesiące, ważne jest to, że płaci mniej, jest cwany i przedsiębiorczy. Przyjdzie mu za to zapłacić w swoim czasie. Jak widzi tak tanie produkty to od razu powinna mu się w głowie zapalić lampka ostrzegawcza. Skoro u mnie stojaki reklamowe są dwukrotnie droższe niż w hurtowni, to chyba większa szansa jest na to, że hurtownia sprzedaje dziadostwo, niż że ja próbuje się dorobić dając za wysokie ceny. Znają mnie przecież, siedzę w tym biznesie od dawna. Robiłem dla nich regały sklepowe gdy zaczynali swoje przygody ze sklepami i marketami i do dziś im trzymają.

Kupili gdzieś indziej to im się od razu rozsypało wszystko, ale niczego ich to nie nauczyło. W dalszym ciągu szukają byle taniej, byle szybciej, byle jak. Jak człowiek na to patrzy to aż się nóż w kieszeni otwiera.

Tu zobaczymy różne ekspozytory – wist-online.com