Domki drewniane całoroczne

Domki drewniane na działce okradzione

Mieszkam w średniej wielkości mieście, ale bardzo chętnie jeżdżę na swoją działkę rekreacyjną poza nimi. Lubię wystawić sobie leżak na podwórko i cieszyć się słońcem, zbierać owoce z drzewek które tam zasadziłam, czy po prostu odpoczywać w ciszy i spokoju. Praktycznie całe wakacje spędzam w takim domku, a właściwie cały urlop i większość weekendów.

Niestety, domki drewniane są podatne na włamania, szczególnie, jeśli odwiedzamy je tylko w sezonie

Domki drewniane całoroczneNawet w jesieni czy zimą warto jest czasem pojechać w takie miejsce, by odciąć się od stresujących zadań w pracy, wyspać się i wyciszyć. Budowa domów drewnianych na działkach jest bardzo popularna. Po co stawiać murowane domki, skoro spędzamy tam w zasadzie tylko okres wiosenno-letni, czyli wtedy kiedy jest ciepło i nie trzeba nam ogrzewania ani innych sprzętów? Niektórzy uważają nawet, że budowa domu z balii jest świetnym rozwiązaniem, ale dla mnie to przesada. Jakbym chciała mieć domki drewniane całoroczne to może wybrałabym domy z balii, ale jeśli to tylko rozwiązanie na działkę rekreacyjną to nie warto wydawać pieniędzy na zbędne rozwiązania. Uważam również, że domki drewniane całoroczne nie są najlepszym rozwiązaniem. Może są i dobrze zaizolowane i trwałe, ale ja wolę domy murowane. Przynajmniej nie muszę zastanawiać się nad konserwacją drewna, jego wytrzymałością, ani sprawdzać desek po deszczu, żeby zobaczyć, czy nigdzie drewno nie przemokło, co oznacza, że warstwa lakieru jest nieszczelna. Ostatnio zaczęłam również wątpić w sens domów drewnianych na działkach rekreacyjnych. Przeczytałam w gazecie, ze na naszym działkowym osiedlu miała miejsce seria włamań. Złodzieje wycinali sobie dziury w drzwiach lub w ścianach, żeby otworzyć okna i wchodzili do środka, żeby nas okraść.

Na szczęście nic cennego nie znaleźli, bo ludzie wywożą tam stare rzeczy i sprzęty, a nie nic kosztownego, ale sam fakt, iż coś zabrali i trzeba remontować domek nie była przyjemna. Do domów murowanych tak łatwo by nie weszli, bo ściany musieliby rozkuwać młotem pneumatycznym robiąc przy tym dużo hałasu. Budowa domów drewnianych jest szybka i prosta, ale nie zawsze najlepsza.