Dobry kantor z jenami w Warszawie

Bardzo lubię podróżować, jednak jak przez długi czas moje wycieczki skupiały się wokół Europejskich krajów. Zawsze marzyłam by odwiedzić Japonię, więc kiedy nadarzyła się taka okazja byłam w siódmym niebie. Z przygotowaniami nie miałam żadnych problemów, ciężko było tylko znaleźć mi w kantorach japońską walutę czyli jeny.

Tylko dobre kantory posiadają takie waluty

dobre kantory w WarszawieZawsze marzyłam o tym by doświadczyć w na własnej skórze tak jakże zupełnie odmiennej kultury od naszej. Japonia fascynuje mnie od dawna, właściwie od dzieciństwa, więc nawet to, że mogłam trzymać w ręku prawdziwe japońskie pieniądze było dla mnie wielkim wydarzeniem. Jednakże zanim udało mi się dostać jeny to znalezienie ich w dobrej cenie było bardzo trudne. Obeszłam wszystkie dobre kantory w Warszawie jakie znam, i chyba dopiero w piątym z nich mieli jeny i to w takiej cenie, że nie byłam stratna. Do tego w kantorze pracował starszy pan, który był parę razy w Japonii i opowiedział mi trochę o swoich doświadczeniach. Bardzo mnie to ucieszyło, że udało mi się zdobyć japońską gotówkę bo już myślałam, że nie uda mi się dostać tej waluty, a bałam się lecieć tak daleko z samą kartą kredytową. Zresztą w Japonii płatności gotówką są o wiele bardziej popularne niż u nas, tam mało kto używa do płatności karty. Kantory w Japonii na pewno nie mają w swojej ofercie złotówek, a jak wyjaśnił mi pan w kantorze wymieniane polskich pieniędzy na dolary, by potem te dolary wymienić na jeny w Japonii byłoby nieopłacalne.

Podróż do Japonii była najlepsza ze wszystkich wycieczek, na jakich jak dotąd byłam. W kraju tym czułam się wspaniale, mimo tego, że prawie wcale nie znam tego języka nie miałam tam żadnego problemu, a wszyscy byli bardzo życzliwi. Cieszę się, że udało mi się wymienić złotówki na jeny i znalazłam naprawdę fajny kantor.

Komentarze wyłączone.