royalty music

Dobra prezentacja multimedialna

Bardzo często na uniwersyteckich wykładach, konferencjach prasowych, seminariach, czy spotkania biznesowych możemy spotkać się w prezentacjami multimedialnymi.

Dobra prezentacja multimedialna pokazuje wiedzę i zaangażowanie twórcy

royalty musicMają one przykuć uwagę odbiorców, zawierać dodatkowe informacje omawiane przez prowadzącego lub prowadzącą spotkanie, być punktem wyjścia do dalszej dyskusji, czy praktycznym sposobem na wklejenie całej royalty music, czy filmików z internetu w jednym miejscu. Jak przygotować dobrą prezentację, która zaciekawi odbiorców, a nie zanudzi ich na śmierć? Po pierwsze, jej forma musi być atrakcyjna. Nie możemy wkleić za dużo tekstu małym druczkiem, którego ciężko będzie przeczytać. Lepiej jest umieścić na slajdzie podstawowe hasła, definicje, czy podziały, które sami będziemy omawiać. Duży blok tekstów zniechęci odbiorców i sprawi, że nie będzie się im chciało tego czytać. Krótkie komunikaty będą najlepsze. Po drugie, zadbajmy o materiału multimedialne, takie jak zdjęcia, czy gify. Jeśli tematem prezentacji jest muzyka do filmów to warto jest pokazać fragment filmu w którym jest ona widoczna, lub część filmu, a potem muzykę, żeby zilustrować problem omawiany. Przekazywanie informacji ,,na sucho” jest mało atrakcyjne i nie pobudza słuchaczy do myślenia. Podobnie wygląda to w przypadku innych tematów. Im bardziej angażujący tym lepiej. Jeśli temat wykładu to muzyka do gier to warto jest pokazać przykładową rozgrywkę, a może nawet dać słuchaczom możliwość zagrania w grę i sprawdzenia, jaką rolę odkrywa tam muzykę? Nie tylko tematy muzyczne powinny zawierać muzykę. Każda prezentacja zostanie wzbogacona jeśli dodamy tam utworów muzyczny.

Muzyka do prezentacji to może być cokolwiek, nie tylko znany utwór. W bankach muzyki możemy znaleźć wiele przykładów royalty free music, która najczęściej trwa do dwóch minut, a często nawet kilkanaście sekund, więc idealnie nadaje się do prezentacji multimedialnej.