Do czego przydają się dysze obrotowe?

Generalnie dysza obrotowa jest rewolucyjnym narzędziem dla przemysłu obróbki precyzyjnej. Dysza obrotowa została zmodyfikowana tak, aby działała jak śruba. Różnica między dyszą obrotową a śrubą polega na tym, że zwiększanie ciśnienia wymusza na materiale inne zachowanie i zapobiega odskakiwaniu łba śruby, podczas gdy zwiększanie ciśnienia powoduje szybsze obracanie cylindra dyszy.

Dysze obrotowe działają dzięki technologii rotacyjnego strumienia

dysza obrotowaSposób wirowania cylindra dyszy powoduje, że materiał jest doprowadzany do komory dyszy obrotowej. Dysza obrotowa ma również szereg części. Każda z dysz jest zaprojektowana tak, aby pasowała do innego rodzaju pracy. Dysze z serii dysz obrotowych działają w podobny sposób jak dysze typu igłowego. Są przeznaczone do stosowania z różnymi materiałami. Wszystkie dysze obrotowe są zaprojektowane tak, aby obracały się z większą prędkością niż cylindryczna dysza. Duża prędkość umożliwia podawanie materiału do komory dyszy obrotowej poprzez przepuszczanie materiału przez dyszę, a następnie obracanie dyszy; dysza obrotowa ma szereg elementów, które umożliwiają podawanie materiałów do komory dyszy obrotowej z większą szybkością, niż w tradycyjnych urządzeniach. Gdy materiał dotrze do otworu dyszy obrotowej, materiał jest wirowany z większą prędkością, umożliwiając mu szybsze wejście do komory. Dysze z serii dysz obrotowych są świetnymi narzędziami do wykonywania precyzyjnych części. Dysze obrotowe są wyposażone w technologię rotacyjnego strumienia, która równomiernie dostarcza wodę przy niskiej szybkości wytrącania, co znacznie zmniejsza odpływ i erozję.

Modernizacja standardowych dysz rozpylających za pomocą dysz obrotowych może zmniejszyć przepływ nawet o 60% i poprawić wydajność wody nawet o 30%. Dysze obrotowe / wysokowydajne pasują do większości wyskakujących głowic natryskowych. Zamiast stałego strumienia wody dysze obrotowe / wysokowydajne powoli zapewniają wielokrotne obracanie.