dom seniora

Czy zła sława domu seniora dotyczy też prywatnych domów?

Jeszcze kilka lat temu, co kilka dni media albo prasa donosiły o przerażających i karygodnych sytuacjach jakie miały miejsce w domach opieki. Osoby starsze były bite, głodzone, nie miały zapewnionej podstawowej opieki.

Dom seniora w Bydgoszczy staje się popularny

dom senioraMiejsce, które miało być dla nich bezpieczne okazywało się wielokrotnie piekłem. Idąc tym tropem można by pomyśleć, iż branża opieki nad osobami starszymi jest już w Polsce spalona i nie ma szans na rozwój. Nic bardziej mylnego. Dom seniora Bydgoszcz cieszy się z każdym rokiem coraz większą popularnością. ,,Słowo ,,prywatne” ma w Polsce niezwykle zakorzenioną symbolikę. Każdy z nas idąc np. do lekarza na tzw wizytę prywatną ma poczucie, że obsłużony zostanie lepiej, zbadany dokładniej, diagnoza będzie dokładniejsza. Tak zresztą jest, wystarczy porównać prywatną wizytę u stomatologa z tą na NFZ – nawet plombowanie, czyli najprostszy stomatologiczny zabieg znacznie się różnią. To samo dotyczy prywatnych domów seniora – opieka nad osobami starszymi w prywatnych ośrodkach jest zdecydowanie na wyższym poziomie. Osoby nieprzekonane mogę zapewnić o tym, iż każdy z prywatnych domów seniora musi działać zgodnie i przestrzegać całe mnóstwo naprawdę restrykcyjnych przepisów. Przepisy dotyczą dosłownie każdego aspektu życia osób starszych którym opiekę zapewniamy, nawet takich kwestii jak np. wielkość pokoi, częstość wizyt pielęgniarek czy liczba podopiecznych na jednego sanitariusza.

Ze względu na to, iż konkurencja w tej branży jest też dosyć duża nasz ośrodek dodatkowo zatrudnia na stałe dietetyka, które ustala menu poszczególnym pacjentom biorąc także pod uwagę ich preferencje.” – mówi właścicielka prywatnego domu seniora z Bydgoszczy.