Czy zatrudnić dekoratora? Indywidualny wygląd Twoej kuchni może zapewnić nadruk i druk na szkle

Za Zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych dekorator to bardzo popularny zawód. Praktycznie wszyscy, którzy urządzają dom lub mieszkanie, korzystają z jego porad. U nas taka funkcja, taki zawód przez lata były praktycznie nieznane. Po co nam był bowiem dekorator, skoro nie mieliśmy samodzielnych mieszkań, a sklepy meblarskie, nie mówiąc o tych z domowymi akcesoriami – po prostu świeciły pustkami.

Niepowtarzalny projekt kuchni – druk lub nadruk na szkle

 

nadruk i druk na szkleDzisiaj wszystko się zmieniło. Sklepy są pełne, a my sami motamy się po nich, bo nie zawsze wiemy jakie meble kupić i jakie akcesoria łazienkowe wybrać. Może więc dobrym pomysłem będzie zatrudnienie dekoratora. Jego usługi nie są aż tak drogie, jak możemy sobie wyobrazić. W zamian za jego pomoc uzyskamy przecież pięknie urządzone mieszkanie. Od razu jednak musimy ustalić punkty współpracy. Dekorator przede wszystkim powinien poznać nasze oczekiwania i do nich się dostosować. Zdarzają się bowiem przypadki, że dekorator urządza idealnie piękne mieszkanie, ale żyć się w nim nie da. W tym momencie można przytoczyć anegdotę o Stanisławie Wyspiańskim, który był nie tylko twórcą dramatów, ale też malarzem i projektantem mebli. Dla swojego przyjaciela Tadeusza Boya- Żeleńskiego zaprojektował piękne meble do jadalni. Szczególnie widowiskowe były krzesła. Problem był jednak taki, że były one bardzo niewygodne. Nie dało się po prostu na nich siedzieć. Po kilku więc miesiącach zniknęły z salonu. Nie powinniśmy więc popełnia podobnego błędu. Mieszkanie to nie muzeum. Owszem powinno być urządzone ładnie i szykownie, ale nie możemy zapominać też o wygodzie i praktyczności.

Jeśli tylko zobaczymy, że nasz dekorator stawia przede wszystkim na estetykę, a jednocześnie nie zważa zupełnie na nasze sugestie – powinniśmy się z nim pożegnać. Mamy prawo przemycać swoje pomysły i rozwiązania np. gdy dekorator proponuje nam szklane panele w kuchni, możemy zadecydować, że chcemy by znalazł się nadruk i druk na szkle. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza kuchnia będzie niepowtarzalna, a druk będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom.   Z całą pewnością lepiej jest zatrudnić kogoś, kto będzie urządzał mieszkanie dla nas, a nie dla efektu wizualnego. Nie można być jednak zbyt upartym. Dekorator może nam zaproponować ciekawe rozwiązania. Warto czasami dać mu się przekonać. W końcu on jest to specjalistą i po to go wynajęliśmy, by służył nam swoją wiedzą i umiejętnościami.