kosmetyki

Czy zabiegi laserowe są potrzebne?

Wiele się ostatnio mówi na temat ilości chemii z kosmetykach, tego jak bardzo szkodzą one naszej cerze, zamiast jej pomagać. Na liście składników najczęściej poza wodą i gliceryną, zawierają się same substancje z grupy SLS, które sprawiają, ze kosmetyki ładnie się pienią i dobrze się nimi myje, ale za to wysuszają naszą skórę i niszczą jej naturalną barierę ochronną. Coraz więcej osób przerzuca się na domowe sposoby dbania o urodę, a ich pielęgnacja twarzy ogranicza się do stosowaniu dwóch, trzech kosmetyków.

Zabiegi laserowe czy kosmetyki?

kosmetykiTo bardzo dobre rozwiązanie. Im więcej chemii w kosmetykach tym gorzej dla naszej skóry. W krótszej perspektywie mogą nam one pomóc, ale w dłużej będą tylko szkodzić. Warto wtedy udać się na zabiegi laserowe do Warszawy. Przy nich nie stosuje się żadnych substancji chemicznych, poza kremami nawilżającymi, które trzeba potem stosować, żeby przyspieszyć gojenie się skóry. To lepsze rozwiązanie niż nakładanie kwasów owocowych, intensywne złuszczanie, czy stosowanie agresywnych kremów. Laser jest bezpieczny, nie uszkadza skóry i może tylko pomóc. W końcu jest też depilacja laserowa, która poza początkowym zaczerwienieniem skóry nic nam nie szkodzi. Taka depilacja laserowa to seria kilku wizyt, podobnie jak inne zabiegi laserowe, bo tylko dzięki takiej serii efekt może być długotrwały. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o pielęgnację skóry głowy i włosów. Im mniej będziemy używać kosmetyków tym lepiej. Stylista fryzur powinien nam zaproponować intensywne zabiegi odżywiające, nawilżające, czy koloryzujące, dzięki czemu za jednym zamachem będziemy mieli zdrowie i piękne włosy, natomiast nie będziemy używać już stosów odżywek i wcierek, które obciążają nasze włosy i przyspieszają ich przetłuszczanie się.

Stylista fryzur jest dla naszych włosów, tym, czym jest dla skóry kosmetyczka. Wystarczy, że raz na jakiś czas, w zależności od kondycji włosa udamy się do niego na zbiegi i pielęgnację chemiczną mamy z głowy.