wycena mieszkania

Czy warto zająć się wyceną mieszkań?

Zanim zadamy sobie pytanie o zarobki w konkretnej branży, musimy uświadomić sobie jaki wpływ na nasz sukces mogą mieć nasze umiejętności. Z całą pewnością wykwalifikowany specjalista w konkretnej dziedzinie powinien zarabiać więcej niż dyletant. Nie zawsze tak jest, ale powinna to być zasada.

Wycena mieszkania to zajęcie opłacalne

wycena mieszkaniaNa szczęście najczęściej tak to właśnie wygląda, gdy mamy do czynienia z profesją taką jak rzeczoznawca majątkowy. Na początku nie jest łatwo o zlecenia, ale nawet jeżeli jakaś wycena nieruchomości trafi się tylko kila razy, może to wystarczyć do przynajmniej przyzwoitego utrzymania. Nierzadko wcale nie potrzeba wiele czasu, by wyrobić sobie renomę. Przeciętna wycena mieszkania warszawa może kosztować w granicach 400 zł – 800 zł, zatem nawet przy średnim urodzaju, można już mówić o przyzwoitej pensji. Nie ma przeszkód, by wycena nieruchomości stała się główną osią napędzającą nasze rosnące zarobki już po kilku latach pracy w biurze, albo lepiej nawet na własny rachunek. Wycena domów to kolejne źródło potencjalnych wysokich zarobków, kiedy już z dobrą reputacją będziemy przyjmować kolejne zlecenia od klientów indywidualnych. Z początkowym nastawieniem na pracę dla firm i sporządzenie stałego cennika usług, nic nie stoi na drodze kariery dobrego rzeczoznawcy, nawet na tak wielkich rynkach jak Warszawa. Przeciętne zarobki w tym zawodzie wahają się od 4500 zł do nawet 7000 zł brutto.

 

Zatem jest to zdecydowanie przyszłościowa ścieżka kariery godna rozważenia. Zapewni nam nie tylko przyzwoite zarobki powyżej średniej krajowej, perspektywy nawet kilkukrotnego powiększenia ich, ale także społeczny prestiż.