Czy likwidacja publicznej służby zdrowia to dobry pomysł?

Coraz częściej słyszy się głosy, że rozwiązanie publicznej służby zdrowia i co za tym idzie zniesienie koniecznością płacenia składek zdrowotnych była by zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, a liczba zwolenników tego poglądu stale rośnie. Skąd się bierze taki sposób myślenia?

Szukamy ginekologa w Łodzi

przychodniaJest to wynikiem tego, w jakim stanie jest obecna służba zdrowie i tego jak ona funkcjonuje, a raczej nie funkcjonuje. Pierwszym zarzutem wobec niej kierowanym jest nieprzystępność. Godziny przyjęć, możliwość dostania się na badanie czy specjalistów jak ginekolog łódź, endokrynolog, kardiolog i konieczność posiadania już do prawie każdego z nich skierowanie skutecznie odstrasza ludzi, którzy zwykle nie mają czasu na stanie w długich kolejkach do lekarza, gdzie na wizytę musieli czekać z pół roku. Dodatkowo całą sytuacje pogarsza fakt, że bardzo często lekarze pracujący w publicznych przychodniach są mało życzliwi wobec swoich pacjentów i często nie spełniają oni ich oczekiwań. Zdarza się, że o skierowanie na specjalistyczne badanie trzeba się prosić do lekarz stwierdza, że nie widzi potrzeby przeprowadzenia tego rodzaju diagnostyki. Zazwyczaj jest to uwarunkowane faktem, ze zwyczajnie w świecie limit tego rodzaju badań na ten rok został już przekroczony i nie ma na nie pieniędzy, ale to już zupełnie co innego.

Patrząc jednak na to wszystko nie dziwi fakt, że ludzie domagają się zlikwidowania publicznej służby zdrowia i konieczności płacenie za jej niekompetencje, skoro jeśli chcą uzyskać fachowa opiekę lekarską i tak zmuszeni są pójść do prywatnego lekarza i za wizytę zapłacić, gdyby odeszły comiesięczne składki zdrowotne, to te pieniądze można by przeznaczyć na leczenie się w gabinetach prywatnych, gdzie jakość usług stoi na zdecydowanie wyższym poziomie. Nie dziwi zatem fakt, ze coraz większym zainteresowanie cieszą się prywatne praktyki a nawet i takie obiekty jak szkoła rodzenia czy sanatorium.