Z czego robimy krzesła? Te najgorsze i najtańsze – mówimy o krzesłach obrotowych, biurowych – z tandetnego plastiku, który deformuje się często po kilku miesiącach używania, kółka zaczynają się blokować a mechanizm oparcia zaczyna się psuć i wyrabiać.
Różne krzesła nadają się do różnych zadań!
Oparcie jest niskie – tylko do karku, co nie jest najwygodniejsze. A z czego takie tanie krzesło laboratoryjne mogłoby zostać wykonane? Z drewna, plastiku lub nawet metalu. A te drogie? Z tych samych materiałów. Więc w czym jest problem? W jakości, jaką mają te krzesła. Jedne krzesła są tak wykonane, że po kropli kwasu, która spadnie na siedzenie zostanie czarna plama a na innych po przetarciu nie będziesz wiedział, ze coś się stało. Odporne krzesła laboratoryjne muszą być trwałe i odporne na takie niespodzianki. Każde krzesła tak samo mają nie zależnie czy to krzesła warsztatowe czy biurowe a może krzesła przemysłowe. W każdym razie mamy tak, że albo są solidne i wytrzymają nam trochę czasu – albo po prostu będzie tandeta, która upaprze nam się, połamie, coś się wyrobi. Nie powinno tak być. Wymagamy komfortu od krzeseł, nawet jeśli nie mamy na myśli komfortu, jaki oferuje nam skóra, to chodzi nam o komfort psychiczny, że jesteśmy pewni, że choćbyśmy weszli na nie (na krzesło) to nie ma prawa nic absolutnie nic się stać. Również po roku ciągłego użytkowania, nie powinno być z tym żadnych problemów. Ani wyrobionych mechanizmów, ani kółek wyrobionych ani wżerów.
Dopiero jeśli idziemy do prac biurowych to najważniejsze, żeby krzesło było wygodne, a materiał z którego jest wykonany powinien być odporny na długotrwałe użytkowanie. Jeśli otwieramy własną działalność musimy wiedzieć, że musimy też dobrać odpowiednie krzesła dla każdego stanowiska według jego danej charakterystyki, która nie jest bardzo trudna do odczytania.