czarter jachtów

Czarter jachtów w Ostrudzie

Gdy lato się zbliża każdy się zastanawia, gdzie wyruszyć na wakacje. Jednym z pomysłów jest miasto Ostróda. Miasto to znajduje się na Mazurach, czyli w województwie warmińsko-mazurskim. Jest ona położona na Pojezierzu Iławskim nad Drwęckim Jeziorem.

Czarter jachtów i mazurskie krajobrazy

czarter jachtówOstróda z racji swojego położenia słynie z żeglarska, także tutaj czarter jachtów nie jest obcy nikomu. Jachty można wypożyczyć praktycznie wszędzie. Czarter jest tutaj bardzo popularną usługą. Warto się na czarter jachtów Mazury skusić, wtedy można obejrzeć piękne krajobrazy z jeziora. Na pieszo wiele z tych terenów jest nie do zobaczenia. Do zobaczenia w Ostudzie jest wiele zabytków sakralnych, między innymi Kościół w stylu gotyckim z czternastego wieku pod wezwaniem świętego Dominika. Poza tym także Kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w stylu neogotyckim z lat tysiąc osiemset pięćdziesiąt sześć do tysiąc osiemset siedemdziesiąt pięć. Warto jest także zobaczyć Wieżę ciśnień, Zamek pokrzyżacki czy też fragment gotyckich murów z piętnastego wieku. Także warto jest zobaczyć Kanał Elbląski oraz urządzenia tego kanału między innymi Śluzę Ostróda, która znajduje się przy ulicy Szosa Elbląska. Poza tym jest tutaj wiele parków i terenów zielonych, a także plaża przy jeziorze.

Dlatego jak widać w Ostródzie, warto jest się wybrać na wakacje. Można pooddychać świeżym powietrzem, popodziwiać piękne krajobrazy, a także zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz zabytków. Także jest to dobre miejsce na wypoczynek dla amatorów żeglowania.