spływy kajakowe brda

Co warto robić na wakacjach- spływy kajakowe na Brdzie

Wakacje to czas, na który każdy z nas czeka. Nie ważne czy mamy siedem lat i kończymy teraz pierwszą klasę szkoły podstawowej, czy mamy trzydzieści lat i bierzemy wolne w pracy. Każdy nie może się doczekać, kiedy będzie miał odrobinę wytchnienia. Jak najlepiej jest spędzić ten wolny czas? Możliwości jest bardzo wiele.

Spływy kajakowe po Brdzie – dobry pomysł na wakację

spływy kajakowe brdaZasadniczo możemy mówić o aktywnym wypoczynku lub o relaksie. Ten drugi to na przykład opalanie się, wylegiwanie na plaży, chłodzenie się w basenie, zwiedzanie nowych miejsc, czy poznawanie nowych ludzi. Aktywny wypoczynek to taki, gdzie nie siedzimy cały czas w domu, ani nie lenimy się, tylko jesteśmy cały czas w ruchu. Możemy wybrać się na wspinaczki górskie, rajdy rowerowe, czy ostatnio popularne spływy kajakowe Brda. Ten ostatni typ spędzania wolnego czasu to bardzo ciekawe rozwiązanie. Pływanie kajakami jest jednocześnie rodzajem sportu, miłośnicy spędzania czasu nad wodą na pewno się ucieszą, a po zakończonym spływie możemy urządzić sobie ognisko nad jeziorem. Przy Brdzie jest wypożyczalnia kajaków, zatem nie musimy kupować własnego sprzętu, żeby móc spróbować swoich sił na spływach kajakowych. Wypożyczalnia da nam także kamizelkę ratunkową, wiosła, czasem nawet wodoodporne worki na nasze rzeczy, więc w trakcie spływów możemy zrobić sobie na przykład przerwę na jedzenie, które nie zamoknie, dzięki naszemu workowi ochronnemu. To bardzo dobre rozwiązanie, także ze względu na fakt, iż nie musimy się trudzić z transportem kajaków do brzegów Wdy, ponieważ wszystko dostaniemy na miejscu.

Tak musielibyśmy brać przyczepkę lub uchwyty na bagażnik, żeby zabrać własne kajaki ze sobą, bo do bagażnika by się nie zmieściły. Wypożyczalnia kajaków da nam też na pewno ulotki na temat wartych zobaczenia miejsc w okolicy, co ułatwi nam spływy kajakowe i zaplanowanie czasu wolnego.