Co trzeba wiedzieć przed rejsem?

Żeglarstwo to jeden z najbardziej elitarnych sportów osoby go uprawiające przykładają duża uwagę do prawidłowego wyposażenia swoich żaglówek. Dzięki przeróżnym elementom ich wyposażenia korzystanie z jachtów jest bardzo komfortowe a co najważniejsze bezpieczne.

Skomplikowane akcesoria czyli co jest najważniejsze na wodzie

okucia żeglarskieWielu ludzi widząc pierwszy raz w życiu żaglówkę zastanawia się do czego służą wszystkie umieszczone na jej pokładzie akcesoria. Otóż okucia żeglarskie są przeznaczone do utrzymywania odpowiedniego napięcia wszystkich lin mających połączenie z masztem oraz żaglem. Ich prawidłowe zamontowanie wpływa przede wszystkim na jakość żeglowania oraz bezpieczeństwo uczestników rejsu. Dlatego też wybierając się pod żagle powinniśmy przede wszystkim sprawdzić w jakim stanie znajdują się wszystkie okucia. Jeżeli zauważyliśmy jakąkolwiek ich usterkę nie powinniśmy podejmować się naprawy tylko udać się do sklepu i zakupić nowy element, jest to spowodowane przede wszystkim koniecznością zachowania ich oryginalności co wynika z ruchomości takich elementów. Gdy udamy się do odpowiedniego sklepu warto zapytać jego pracownika o radę w sprawie zakupu nowego. Taka osoba pomoże nam w wyborze danego okucia oraz doradzi w sprawie poprawnego ich montażu. Wybierając okucia warto sprawdzić czy posiadają one odpowiednie atesty bezpieczeństwa, gdyż to właśnie one mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa osobom podczas rejsu po akwenach a także ułatwienie nawigacji całego jachtu.

Dobre wyposażenie jachtu pozwala poczuć się bezpiecznie podczas każdego rejsu. Dlatego też szalenie ważną rzeczą jest aby wszystkie elementy były zawsze sprawne i gotowe do użycia. Dzięki temu podczas rejsu będziemy mieć pewność, że nic nam się nie stanie.