Roleta

Ciekawa aranżacja okienna – plisy i rolety

W dzisiejszych czasach mamy wiele rozwiązań na aranżację przestrzeni wokół okna. Niegdyś jednym z najbardziej popularnych rozwiązań były firany i zasłony. Ich zdecydowanym plusem jest różnorodność kolorystyczna, wzorów, a także materiałów.

Plisy i rolety mogą pięknie ozdobić okno

RoletaPoza tym zawsze można je zmienić, co może być zarówno ich plusem jak i minusem, gdyż ich zawieszanie może być uciążliwe, niewygodne i problematyczne. Mieszkając na parterze zdecydowanie, najlepszym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne-szczecin. Co prawda są one raczej standardowych kolorów: biel, brąz, czerń. Mogą one być wykonane z plastiku, aluminium bądź rzadziej drewna. Jeżeli zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa niż wyglądzie jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Tym jednak, którzy chcą uzyskać niezwykły efekt świetlny i nadać swojemu wnętrzu jeszcze większego uroku z pewnością przypadną do gusty plisy, które dzięki harmonijkowym zgięciu nadają niepowtarzalnych widok rozłożenia światła, a dodatkowo jako jedyne mogą zasłonić okna o każdym kształcie. Z pewnością jest to mało popularne rozwiązanie, sprawiające, że plisy są jeszcze bardziej oryginalne. Większość osób szczególnie w Szczecinie decyduje się na banalne rozwiązania jakim są jednokolorowe rolety, Ci bardziej odważni inwestują w te wykonane z nietypowych tkanin, lub zdobione nietuzinkowymi wzorami.

Ostatnimi czasy nowością są jednak rolety noc i dzień, w których pełne paski zasłaniające całkowicie przed światłem przekładają się z ażurowymi, wpuszczającymi światło, ale uniemożliwiają postronnemu widzowi dostrzeżenie co jest w pomieszczeniu.