pościel dla dziecka

Chrzest dziecka a pościel dla dziecka

To ważne święto rodzinne, do którego każdy emocjonalnie podchodzi, jest jednym z ważniejszych momentów życia rodzinnego. Każdy członek rodziny traktuje ten dzień bardzo oficjalnie.

Pościel dla dziecka 140X200 jako prezent

pościel dla dzieckaRobione są zdjęcia, dzieciątko ubrane jest w biały kubraczek, natomiast w wózeczku lśni bielutka pościel do wózka. Wiele osób, szczególnie chrzestni, zastanawiają się, co mogą takiemu dziecku oferować. Według mnie, warto jest zainwestować w praktyczny prezent, z którego dziecko skorzysta. Może to być huśtawka, ciekawa książka albo pościel dla dziecka 140×1200. Można się także skonsultować się z rodzicami dziecka i zapytać czego oczekują. Bardzo często w tym momencie pojawiają się problemy, ponieważ nie każdego stać na bardzo drogi ochraniacz do łóżka lub markowe ubranka. Warto kierować się zdrowym rozsądkiem. Można, zamiast prezentu dać do koperty kilka złotych, ale nie wolno się wygłupić i dać dziesięć, dwadzieścia. Do koperty nie wypada dawać mniej, niż sto złotych. Być może wtedy tańszy prezent byłby lepszym rozwiązaniem? Mimo wszystko uważam, że dzieci są w tym wszystkim są najmniej ważne. Maluchy zawinięte w rożki dla dzieci i tak nie będą pamiętały swojego chrztu, być może nie skorzystają także z pieniążków, które dostały z tej okazji, dlatego, jak już wcześniej wspomniałam, warto zainwestować w coś na przyszłość. Bardzo często kupuje się biżuterię: medaliki, różaniec i kolczyki. To również może być ciekawa pamiątka, ale zazwyczaj jest bardzo droga. Nie wiadomo również, czy dziecko będzie chciało lub mogło nosić takie kolczyki.

Ja osobiście posiadam kolczyki, które otrzymałam na chrzest, ale uszy miałam przebite dopiero w wieku czternastu lat. Kiedy chciałam założyć te kolczyki – okazały się za małe. Podsumowując, zastanówmy się, co kupujemy.