autoklaw

Cechy autoklawa medycznego

Wysokiej klasy autoklawy medyczne – nieodzowny element gabinetów lekarskich, zabiegowych, kosmetycznych, zakładów mikrobiologii i innych, podobnie jak sterylizatory parowe.

Jakie cechy ma autoklaw medyczny?

autoklawNa rynku dostępne są różnorodne autoklawy medyczne. Różnią się one parametrami i funkcjami. Warto zastanowić się nad tym, który zaspokoi nasze potrzeby. Tak, abyśmy mieli na bieżąco instrumenty medyczne, które umożliwią nam wykonywanie naszej pracy. Na rynku obecne są autoklawy medyczne posiadające podłączenie wodociągowe. To wygodna rzecz. Podłączamy taki autoklaw do wodociągu i mamy wody pod dostatkiem. A woda jest potrzebna tym urządzeniom do efektywnej pracy. To jest ważne w jakim systemie opływu wody pracuje dany autoklaw. Ma to wpływ na ochronę instrumentów medycznych, które są sterylizowane w autoklawie, jak również samego autoklawu. Woda w sprzęcie jakim jest autoklaw klasy B może być destylowana lub demineralizowana. Co więcej autoklawy medyczne mogą być podłączane do demineralizatorów różnego rodzaju. Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Woda może być wtedy dostarczana z zewnętrznego, napełnionego wodą destylowaną, zbiornika albo z demineralizatora. Wtedy woda również będzie demineralizowana. Autoklawy mają różne komory. Różnią się one średnicą, głębokością oraz pojemnością. Niektóre potrafią pomieścić 100 litrów. Głębokość bywa różna – może to być 66 cm.

Na wyposażeniu standardowym autoklawu mogą znajdować się stelaże do tacek, wraz z uchwytami do nich, same tacki, rurki do spustu wody oraz wiele innych dodatków. Ważne jest, aby autoklawy medyczne były produkowane zgodnie z uznawanymi normami.