CCTV a inteligentne systemy domowe

Utarło się, że inteligentny dom Fibaro przeznaczony jest dla ludzi bogatych, inwestujących w nowinki technologiczne raczej dla samego szpanu, niż dla własnej wygody. Kto potrzebuje systemu cctv? Dom Fibaro kojarzy się przeciętnemu posiadaczowi mieszkania jako system raczej dla dużych domów niż do mieszkania w bloku, bo i po co komuś w bloku zamykanie bramy czy obsługa zraszaczy ogrodowych.

CCTV w pełni wspiera inteligentne domy

cctvZabezpieczanie domu nie musi być zadaniem kosztownym. Niewiele osób wie, że tak naprawdę oprócz mózgu całego systemu czyli Home Center dokupujemy tylko nam potrzebne funkcje, jeśli czegoś nie potrzebujemy nie musimy tego kupować, a jeśli nie mamy pieniędzy to możemy poczekać i w przyszłości zakupić inną, potrzebną funkcję, bo system jest przystosowany do dalszego rozwoju. Co więcej, jeśli nawet kilka lat po zainstalowaniu systemu wyprowadzimy się do innego lokum to system możemy zabrać ze sobą, w odróżnieniu od systemów wymagających sporego okablowania ten system CCTV montowany jest bezinwazyjnie, niektóre jego części montowane są w puszkach podtynkowych, łatwe do zamontowania, jeszcze łatwiejsze do wymontowania. System ten to nie tylko detektory, które ostrzegą nas przed pożarem czy zalaniem, nieproszonym gościem czy otwartym oknem, czy CCTV. Oczywiście są one standardem, ale są także dodatkowe funkcje, takie jak kontrola ogrzewania czy włączanie różnych urządzeń domowych. Chyba nie ma nic przyjemniejszego jak budzi nas budzik, automatycznie podnoszą się rolety w oknach, włącza się sam ekspres do kawy i jej aromat rozchodzi się po domu. Takie możliwości daje nam właśnie system Fibaro. Daje oczywiście także oszczędności, podczas naszego pobytu wyłącza wszystkie zbytecznie podłączone urządzenia oraz ogrzewanie, które może włączyć np. na pół godziny przed naszym powrotem do domu aby przywitało nas ciepłe pomieszczenie.

System bardzo przydaje się gdy mieszkamy z osobą starszą, możemy pilnować jej będąc w pracy przez monitoring, wyłączać zdalnie urządzenia, które zapomniała wyłączyć. Podobna sytuacja jest jeśli zatrudniamy opiekunkę do dziecka, dzięki monitoringowi mamy na oku nasze dziecko no i opiekunkę. Jak mówi przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony.