Budowa domu

Budowa nowego domu

Dwa lata temu dostałem od dziadków bardzo dużą działkę. Większą część wydzieliłem z myślą o przyszłej sprzedaży natomiast na mniejszej postanowiłem wybudować dom.

Fotowoltaika jako pomysł na tani dom

Budowa domuSam jestem budowlańcem więc większość zamierzałem zrobić sam albo ze znajomymi z pracy. Dodatkowo szef zaoferował, że załatwi mi po cenach producenta wszystkie materiały jakie tylko będę potrzebował. Zaoszczędziłem w ten sposób naprawdę dużo pieniędzy i postanowiłem przeznaczyć je na coś do domu. Pierwotnie myślałem o po prostu lepszej jakości meblach ale żona wpadła na pomysł, żeby zamontować ogniwa fotowoltaiczne. Faktycznie czytałem i słyszałem o nich wiele dobrego ale nigdy wcześniej nawet o nich na poważnie nie myślałem. Mieszkaliśmy w domku dwurodzinnym i mógłbym tam takie zamontować jednak miałem co do nich sporo wątpliwości. Nie przekonywała mnie za bardzo nasza polska pogoda. Zauważyłem jednak, że fotowoltaika była coraz bardziej popularna nie tylko w Szczecinie ale i w całym kraju i uznałem, że musi być ku temu powód. Powodów było chyba kilka. Przede wszystkim panele słoneczne nie są już tak bardzo drogie jak były jeszcze na przykład pięć lat temu. Poza tym my Polacy jesteśmy bardzo ostrożni co do nowości i panele słoneczne wzbudzały u nas pewnie słuszną nieufność. Producenci zachwalali panele słoneczne jako tanie źródło oszczędności. Dla wielu z nas nie było wcale tanie dlatego nieufnie podchodziliśmy do drugiej części zdania.

Widziałem jednak, że tendencje bardzo się ostatnio zmieniły dlatego postanowiłem zamontować u siebie panele. Mam je dwa lata, zredukowałem rachunki za energię do niemal zera i jestem bardzo zadowolony.

Polecamy: http://ozeris.pl