Biohumus w ogrodzie

 

Wszystkie kwiaty potrzebują odpowiedniej opieki. Szczególnie, wtedy kiedy posiada się ogród i rosną one w glebie. Czasami nie może ona zapewnić wszystkim roślinom substancji odżywczych. Jednak można temu zapobiec, stosując specjalne nawozy, które pomagają kwiatom w prawidłowym rozwijaniu się w każdym sezonie.

Zalety stosowania biohumusu

biohumus do storczykaBiohumus jest to po prostu naturalny nawóz ogrodniczy. Powstaje on przy pomocy dżdżownic kalifornijskich, które zajmują się przetrawianiem substancji organicznych, którymi są zazwyczaj kompost, czy zmieszane z nim odpady spożywcze. Zazwyczaj stosują go osoby, które nie posiadają gospodarstwa i nie mają obornika. Bardzo dobrze sprawdza się na działkach za miastem, czy też w ogrodach. Oczywiście nie trzeba uprawiać na nim tylko kwiatów, bez problemu może być stosowany przy warzywniku, czy roślinach owocowych. Wykorzystywanie biohumusu bardzo dobrze wpływa na glebę i przede wszystkim sprawia, że rośliny zawierają mniej metali ciężkich i azotanów. Jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy tylko rozrobić go z wodą, którą ma się przygotowaną do polewania kwiatów, oczywiście zgodnie z instrukcją. W wielu sklepach branżowych dostępne są różne rodzaje tego nawozu, w związku z tym bez problemu można kupić, chociażby biohumus do storczyka. Jednak trzeba pamiętać, że należy go stosować tylko do tej jednej rośliny. Jeśli nie jest się pewnym jak dokładnie dawkować nawóz, warto zapytać o radę sprzedawcy, który z pewnością pomoże w rozwiązaniu problemu.

Stosowanie nawozów do roślin doniczkowych i ogrodowych jest bardzo ważne. Szczególnie wtedy, kiedy nie mają one zapewnionych odpowiednich minerałów. W ten sposób będą mogły prawidłowo się rozwijać i ozdabiać domy, a także ogrody. Biohumus jest jedną z wielu substancji, które można stosować, dostępne są one w każdym sklepie branżowym po przystępnych cenach.