Białe meble w stylu prowansalskim. Uniwersalność i delikatność

W ostatnich latach, dominuje moda na urządzanie wnętrz w stylu prowansalskim. Mało, kto jednak zdaje sobie sprawę, że niekoniecznie, trzeba urządzać całe pomieszczenie w tym stylu. Pojedyncze meble, idealnie pasują do każdego klimatu pomieszczeń.
Co to są meble prowansalskie? To małe meble drewniane, kredensiki, witrynki czy szafki, wykończone zdobieniami. Meble prowansalskie malowane są na biało i często mają charakterystyczne przetarcia, czy celowe postarzania. Meble te wbrew pozorom pasują do każdego pomieszczenia, rozświetlają je, nadają

http://www.projektglass.pl/?p=14,lustra

ciepły, ale elegancki charakter. Są idealne, jako meble kuchenne. Kredens czy komódkę w stylu prowansalskim możemy postawić zarówno w klasycznych pomieszczeniach, w nowoczesnych, czy minimalistycznych wnętrzach. W każdym z nich, ten typ stolarki, odnajdzie swój urok. Biały kolor mebli sprawia, że rozświetlają ciemne pomieszczenia, jak i nadają złudzenie większych przestrzeni, szczególnie w połączeniu z białymi ścianami. Dodatkowo białe meble, są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości, gdyż nie widać na nich tak kurzu, czy odcisków palców. Meble prowansalskie świetnie zdają egzamin, jako meble łazienkowe, nadając jej delikatny charakter, zamiast sterylności płytek ceramicznych i luster. Świetnym połączeniem są też meble metalowe, kute w ozdobne wzory, wykończone drewnianymi elementami w stylu prowansalskim.
Meble takie, można też malować na kolory aktualnie odpowiadające kolorystyce pomieszczenia, czy nakładać na nie wzory, bez obaw, że stracą swoją estetykę.

Źródło: https://www.projektglass.pl/