osocze bogatopłytkowe

Bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej i osocze boghatopłytkowe

Jak wszystko inne, medycyna estetyczna także ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Warto je znać zanim się na coś zdecydujemy i pamiętajmy, że zabiegi mogą nam pomóc, ale nie działają cudów, a upływu czasu nie da się tak naprawdę zatrzymać.

Rewitalizacja skóry – osocze bogatopłytkowe

osocze bogatopłytkowePrzede wszystkim należy pamiętać, że nie jest to tania „rozrywka” – medycyna estetyczna potrafi kosztować naprawdę sporo, a do tego często efekty są tylko tymczasowe albo zabiegi trzeba powtarzać wielokrotnie do osiągnięcia satysfakcjonującego nas rezultatu. Czasem trzeba jeszcze zmienić metodę, jeśli jedna nie działa. Niestety ta medycyna i kosmetologia nie są przewidywalne i dla każdego lepszy może być inny rodzaj zabiegów czy stosowanych substancji. Trzeba się z tym pogodzić. Co do tymczasowych zabiegów, to przykładem na ten typ wydaje się kwas hialuronowy, który daje efekt tylko przez kilka miesięcy i zaledwie maskuje problem zamiast go choć częściowo zlikwidować. Dlatego lepiej jednak jest stawiać na trwale efekty, jakie oferuje na przykład laser frakcyjny. Niestety jest to jedno z droższych rozwiązań, a do tego skóra przez pewien czas po zabiegu jest podrażniona i opuchnięta. W niwelowaniu tych efektów działania lasera i podtrzymaniu jego pozytywnych aspektów pomoże na przykład osocze bogatopłytkowe Toruń, które znacznie przyspieszy gojenie i zrewitalizuje skórę, poprawi jej kolor i napięcie i tak dalej. Zabiegi na inne części ciała, na przykład na nogi, też nie muszą dawać idealnych efektów. Na przykład skleroterapia nie zawsze daje takie efekty jak obiecywano.

 

Może się okazać, że żylaki trzeba usuwać w jakiś inny sposób albo że trochę ich jednak zostanie. Mimo wszystko jednak efekt, w porównaniu z tym, jak wyglądały nogi wcześniej, na pewno będzie zadowalający, nawet jeśli nie idealny.