terminale płatnicze

Bezpieczeństwo transakcji z użyciem terminali płatniczych

Wiele osób nie chce korzystać z płatności kartami płatniczymi ponieważ uważają, że nie jest to bezpieczne i cyberprzestępcy mogą ich okraść. Nie jest to do końca prawda. Terminale pos są urządzeniami dobrze zabezpieczonymi i nie należy obawiać się włamań na swoje konto bankowe.

Terminale płatnicze są unowocześniane

terminale płatniczeWarto pamiętać, że zarówno innowacyjność ataków jak i zabezpieczeń przed nimi stoi na wysokim poziomie. Warto jednak zachować ostrożność podczas płatności kartami i sprawdzać czy na terminal pos została nabita odpowiednia wartość. Zdarza się, że sprzedawcy chcą nas oszukać i doliczają coś do rachunku jednakże nie ma to nic wspólnego z atakami hakerów. Terminale płatnicze są coraz częściej wykorzystywane i unowocześniane dlatego też oferują nam wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeśli już chcemy być bezpieczni to nie korzystajmy z płatności zbliżeniowych ponieważ tego typu transakcje nie wymagają od nas kodu zabezpieczającego zwanego pinem. Transakcje bezpinowe możliwe są do kwoty 50zł dziennie. Przy większej kwocie terminal pos poprosi nas o włożenie karty do czytnika w celu sfinalizowania transakcji i podanie pinu. Szczególne znaczenie ma to w przypadku kradzieży karty. Karta nie będzie mogła zostać użyta przez złodzieja więcej niż kilka razy, bądź maksymalnie raz i nie stracimy więcej niż 50zł. Warto wiedzieć, że transakcje bezpinowe można wyłączyć.

W tym celu warto udać się do siedziby banku wraz z kartą i tam dokonać odpowiednich formalności. Jak widać terminale pos są bezpieczne i nie należy się obawiać kradzieży pieniędzy z konta.