Atrakcyjne obozy wspinaczkowe w Polsce

Wakacje zbliżały się dużymi krokami, a ja byłam na nie przygotowana już od jakiegoś czasu. Lubię aktywny styl życia i w tym roku postanowiłam spróbować czegoś nowego. Planowałam wycieczkę w góry, połączoną z bardzo ciekawym kursem, który miał mi pokazać jak poruszać się po górskich szlakach.

Moje wakacje na obozie wspinaczkowym

obóz wspinaczkowyPlanowałam swój urlop od dawna. Bardzo cieszyłam się, gdy kilka miesięcy temu zapisałam się na mój pierwszy w życiu obóz wspinaczkowy. Obóz trwał dwa tygodnie i byłam bardzo szczęśliwa, że mogłam w nim wziąć udział. Podczas tych dwóch tygodni nauczyłam się bardzo wielu rzeczy. Pod okiem profesjonalistów poznałam tajniki topografii gór, poruszania się w terenie górskim, taktykę oraz sposoby na odnalezienie drogi w przypadku zagubienia. Ponadto, zapoznałam się ze sprzętem, poznałam tajniki asekuracji oraz wszelkie zasady bezpieczeństwa na szlaku. Podczas obozu wspinałam się na różnych formach skalnych, dzięki czemu jeszcze lepiej poznałam ukształtowanie terenu górskiego. Nauczyłam się jak dobrać odpowiedni sprzęt oraz okrycie na wspinaczkę, dowiedziałam się jak bardzo ważne jest obuwie oraz zdrowy rozsądek. Te dwa tygodnie bardzo dużo mnie nauczyły, a moja miłość do gór jeszcze bardziej się pogłębiła. Podczas moich pierwszych wspinaczek, mogłam podziwiać piękno gór, a przy okazji mogłam zadbać o kondycję fizyczną. Do domu wróciłam wypoczęta i bardzo zadowolona. Obóz był wspaniałą okazją nie tylko do nauki nowego sportu. Poznałam na nim mnóstwo wspaniałych osób, z którymi dalej utrzymuję kontakt, a nasze wycieczki górskie są dla nas wszystkich bardzo odkrywcze.

Podczas tegorocznych wakacji, miałam okazję poznać nowy sport i nauczyć się wielu nowych rzeczy. Podczas dwutygodniowego kursu poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy razem ze mną odbywali cudowne podróże po najpiękniejszych górach w Polsce.