architekt wnętrz

Architekt wnętrz – drugie życie starego domu

Kilka miesięcy temu wraz z mężem kupiliśmy stary dom, któremu postanowiliśmy nadać drugie życie. Uwielbiamy stare budownictwo i zawsze marzyliśmy, aby w takowym domu zamieszkać.

Szczeciński architekt wnętrz to powszechny zawód

architekt wnętrzMyśleliśmy, że samodzielna renowacja takiego obiektu nie przysporzy nam wiele problemu, w końcu co nieco wiemy na temat aranżacji wnętrz, a sklepy meblowe i budowlane mają teraz tyle rozwiązań, że bez trudu znajdziemy natchnienie. Jednak gdy przyszło do praktyki, było nieco gorzej. Wybór niby był ogromny, ale ze wszystkim coś było nie tak, a to kolor nie był odpowiedni, a to faktura. Zawsze coś nie do końca odpowiadało naszym wymaganiom, okazało się, że projektowanie wnętrz to wcale nie taka prosta sprawa. W końcu postanowiliśmy wywiesić białą flagę i zatrudnić fachowca. Architekt wnętrz-Szczecin to dosyć powszechny zawód w związku z czym ofert było tyle, że nie wiedzieliśmy na kogo się zdecydować, a nikt z znajomych nie miał kogo nam polecić. Zdecydowaliśmy się zatem zrobić mały casting. Zaprosiliśmy kilku projektantów wnętrz do naszego domu i wysłuchaliśmy ich pomysłów. Wybraliśmy tego, który najbardziej trafił w nasze wyobrażenia. Nasz projektant wnętrz zaplanował dwumiesięczne prace remontowe. Końcowy efekt był olśniewający, dokładnie o coś takiego nam chodziło. Byliśmy zdumieni jakim cudem udało mu się, aż tak przenieść do rzeczywistości nasze wyobrażenia.

Niekiedy pozwolił sobie na małe innowacje i modyfikacje, które miały dodać bardziej funkcjonalnego wyrazu i szczerze można przyznać, że były one strzałem w dziesiątkę.