Aranżacja wnętrz i wyposażenie hotelu

Hotel to miejsce gdzie oczekujemy najlepszej jakości obsługi. W końcu najczęściej w hotelu się zatrzymujemy kiedy jesteśmy na urlopie i chcemy odpocząć, lub też jedziemy na konferencje biznesowe i też nie mamy ochoty użerać się z obsługa hotelu. Dlatego też każdy taki obiekt turystyczny powinien być dobrze wykonany.

Aranżacja wnętrz zwraca uwagę klientów

aranżacja wnętrzLiczy się przede wszystkim aranżacja wnętrz Wrocław pokojów hotelowych, bo to tam turyści spędzają najwięcej czasu. To nie znaczy oczywiście że projekt wnętrz restauracji hotelowej czy recepcji ma być wykonany byle jak. Jednak tu akurat wszystko jest proste i architekt wnętrz z Wrocławia nie będzie nam potrzebny. Recepcja to tylko ładny kontuar, a w restauracji staną stoły z wygodnymi krzesłami. Liczą się tam bardziej czyste i stylowe dodatki, czyli obrusy, serwetki, kwiaty, wazony, czy nastrojowe oświetlenie. Przejdźmy jednak to pokojów hotelowych, czyli do najważniejszej kwestii. Tutaj projektant wnętrz będzie miał na pewno większe pole do popisu. Większość pokojów będzie utrzymana w podobnej stylistyce, jednak będą tam pokoje o niższym standardzie i o wyższym, czyli apartamenty. Architektura wnętrz powinna być przede wszystkim dopasowana do charakteru hotelu. Hotel z dwoma gwiazdkami będzie raczej ubogo urządzony i znajdą się tam tylko niezbędne meble i sprzęty. Natomiast wysokiej klasy hotel pięciogwiazdkowy będzie nam zapewniał absolutny komfort i wygodę. Znajdziemy tam wszystko czego nam potrzeba, a nawet więcej. Będzie tam klimatyzacja, rozkładane kanapy, telewizja z kanałami satelitarnymi, czy świeże kwiaty zmieniane codziennie.

Z pewnością ostatnie zdanie będzie miał właściciel hotelu, ale warto też czasem posłuchać dobrych rad architekta wnętrz. To on w końcu jest specjalistą od wyposażenia i aranżacji i ma większe doświadczenie w tej kwestii niż osoba zakładająca hotel po raz pierwszy.